MDDP Akademia Biznesu > O projekcie

O projekcie

Projekt „Efektywna szkoła – wsparcie kadry zarządzającej placówek oświatowych z województwa lubelskiego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany jest do:
• dyrektorów,
• wicedyrektorów,
• kierowników zespołów przedmiotowych oraz
• kierowników świetlic szkolnych z szkół/ przedszkoli/ placówek

z terenu województwa lubelskiego, w tym min. 216 osób pracujących na terenie gmin wiejskich i wiejsko-miejskich.

W ramach projektu:

1. Do końca 09.2019 r. min. 423 osób spośród 432 (w tym 328 kobiet i 104 mężczyzn) objętych wsparciem dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników zespołów przedmiotowych oraz kierowników świetlic szkolnych z szkół/przedszkoli z terenu województwa lubelskiego, podniesie kompetencje w zakresie wykorzystania systemu wspomagania rozwoju kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw uczniów oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia

2. Do końca 10.2019 r. w min. 432 szkołach/przedszkolach z terenu województwa lubelskiego wdrożony zostanie kompleksowy system wspomagania placówki w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, nauczania eksperymentalnego , właściwych postaw uczniów oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia.

W ramach projektu planuje się przeprowadzenie szkoleń dotyczących podniesienia kompetencji/wzmocnienia umiejętności przywódczych kadry kierowniczej szkół/przedszkoli/placówek z województwa lubelskiego w zakresie wykorzystania systemu wspomagania rozwoju kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw uczniów oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia.

Wsparcie projektowe przewiduje szkolenie jednego uczestnika projektu w wymiarze 72 godzin dydaktycznych.
Szkolenia stacjonarne (72 godziny) realizowane będą w formie trzech 3 dniowych zjazdów.

Szkolenia realizowane będą w podziale na grupy niezaawansowane i zaawansowane.
Uczestnicy będą przydzielani do grup na podstawie przeprowadzonej uprzednio diagnozy potrzeb szkoleniowych.

Szkolenia są bezpłatne dla uczestników.

Ze wsparcia wyklucza się kadrę:
• szkół/przedszkoli przewidzianych do likwidacji
• szkół/przedszkoli objętych wsparciem w zakresie wspomagania w ramach projektów pozakonkursowych ORE oraz projektów konkursowych realizowanych w Działaniu 2.10 PO WER dot.: szkolenia i doradztwa dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły i organów prowadzących oraz trenerów , wsparcia tworzenia szkół ćwiczeń, szkolenia i doradztwa dla kadry kierowniczej systemu oświaty (w tym kadry JTS) pod kątem kształtowania umiejętności

W przypadku placówek wsparcie może być udzielone jedynie placówkom nie udzielającym wsparcia szkołom i przedszkolom, a więc ujętych w art. 2 ust. 3-5, 7-8 ustawy z dnia 14.12.2016r. Prawo oświatowe. Ponadto z jednej szkoły może wziąć udział tylko jedna osoba.

Całkowita wartość projektu: 3 810 932,10 zł
Kwota dofinansowania: 3 211 853,57 zł

Projekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.